Territoriale vergelijking

Kaart van de gemeenten

Door de politie geregistreerde feiten (BIPOL-bulletin, hoofdjaarreeks) per gemeente, als cijfer per 1 000 inwoners of in aantallen. Geen samengestelde index: één officiële waarde, ingedeeld in vijf even grote groepen.

Maatstaf

Weergave

Informaticacriminaliteit · 2025 · cijfer per 1 000 inw. · 498 gekleurde gemeenten

Grenzen laden…
Gegevens als tabel bekijken
Informaticacriminaliteit, 2025, per gemeente
RangGemeenteAantallenBevolkingCijfer / 1 000
1Herstappe17513,33
2Leopoldsburg20816.85812,34
3Brussel2.358198.31411,89
4Charleroi2.333205.76311,34
5Knokke-Heist36632.41511,29
6De Panne12210.87411,22
7Sint-Gillis54248.82711,1
8Quiévrain746.86110,79
9Bredene19618.19610,77
10Antwerpen5.991562.00210,66
11Hechtel-Eksel13713.10510,45
12Middelkerke20920.02310,44
13Elsene93889.89710,43
14Luik1.977197.32310,02
15Oostende71272.8179,78
16Spiere-Helkijn202.0539,74
17De Haan12312.6279,74
18Geraardsbergen34035.2369,65
19Lichtervelde919.4379,64
20Koksijde20421.3449,56
21Heist-op-den-Berg42044.7239,39
22Horebeke192.0269,38
23Zinnik27429.2499,37
24Herentals26929.0019,28
25Nieuwpoort10511.3999,21
26Halen879.4909,17
27Ham-sur-Heure-Nalinnes12413.8388,96
28Le Roeulx788.7098,96
29Spa879.8068,87
30Ecaussinnes10311.6228,86
31Les Bons Villers869.7058,86
32Aat26630.1238,83
33Blankenberge18120.6548,76
34Gerpinnes11312.9008,76
35Zonhoven19121.9238,71
36Peer14416.6858,63
37Philippeville829.5898,55
38Bergen82997.1208,54
39Ardooie819.5148,51
40Brugge1.008120.2838,38
41Wijnegem8910.6508,36
42Wervik16019.2078,33
43Pittem586.9718,32
44's Gravenbrakel19623.6048,3
45Herve14517.7848,15
46Froidchapelle334.0678,11
47Rendeux222.7178,1
48Menen28034.5858,1
49Eigenbrakel32840.7568,05
50Sivry-Rance394.8628,02
51Herk-de-Stad10312.9277,97
52Bitsingen729.0537,95
53Poperinge15819.9627,92
54Waterloo23830.3897,83
55Thuin11614.8647,8
56Diepenbeek15319.7887,73
57Sint-Lievens-Houtem8310.7487,72
58Beringen37648.7557,71
59Hasselt69090.2497,65
60Morlanwelz14619.1137,64
61Essen14919.6067,6
62Mortsel20326.7367,59
63Edegem17823.5027,57
64Seneffe8811.6317,57
65Tielt24131.9087,55
66Kalmthout14819.7127,51
67Gent2.038272.6577,47
68Zottegem21128.2367,47
69Malmedy9712.9917,47
70Izegem21929.4277,44
71Lokeren37550.6067,41
72Kortrijk59580.7767,37
73Dour12116.5597,31
74Lanaken19326.4577,29
75Oudenaarde24032.9307,29
76Evergem27137.2547,27
77Sint-Jans-Molenbeek71898.7137,27
78Avelgem7610.4507,27
79Olne304.1727,19
80Bertrix659.0577,18
81Wevelgem22931.9407,17
82Libramont-Chevigny8612.0337,15
83Walhain547.5567,15
84Ottignies-Louvain-la-Neuve22631.7667,11
85Oostrozebeke578.0137,11
86Doornik49068.9917,1
87Frasnes-lez-Anvaing8712.2567,1
88Rixensart16323.0527,07
89Manage17124.2027,07
90Honnelles365.1047,05
91Couvin9813.9197,04
92Roeselare47066.8887,03
93Moeskroen42160.3046,98
94Ledegem689.7756,96
95Jemeppe-sur-Sambre13319.2256,92
96Wuustwezel15121.9416,88
97Denderleeuw14421.2576,77
98Florennes7711.3946,76
99Anderlecht866128.7246,73
100Virton7711.4666,72
101Ieper23835.5876,69
102Veurne8412.5646,69
103Lier25738.5176,67
104Schoten23334.9266,67
105Kuurne9514.2446,67
106Lummen10215.3476,65
107Antoing507.5386,63
108Waver23635.5816,63
109Clavier334.9896,61
110Turnhout31747.9656,61
111Quaregnon12519.0226,57
112Moorslede7511.5046,52
113Wezet11818.1106,52
114Châtelet23435.9796,5
115Hensies446.7766,49
116Florenville375.7056,49
117Zutendaal487.4046,48
118Grobbendonk7511.6096,46
119Etterbeek31649.1316,43
120Court-Saint-Etienne7010.9276,41
121Hannuit11017.2026,39
122Doische192.9736,39
123Mont-Saint-Guibert548.4516,39
124Péruwelz11017.3506,34
125Hotton365.6826,34
126Hove538.3666,34
127Floreffe518.0836,31
128Burdinne213.3346,3
129Geel26742.4276,29
130Montigny-le-Tilleul6410.1706,29
131Aarlen19831.4926,29
132Leuze-en-Hainaut8914.2006,27
133Rochefort8012.7726,26
134Vosselaar7411.8166,26
135Tenneville182.8766,26
136Watermaal-Bosvoorde15825.3276,24
137Courcelles19631.4366,23
138Jabbeke9314.9326,23
139Chimay609.6736,2
140Ukkel53887.1946,17
141Meerhout6410.3776,17
142Wingene12820.7816,16
143Olen7912.9156,12
144Kontich13321.8016,1
145Laakdal10316.9356,08
146Awans579.3736,08
147Zelzate8313.6536,08
148Chiny325.2656,08
149Mechelen54489.6556,07
150Lasne8614.1756,07
151Aartselaar9115.0936,03
152Chastre477.8136,02
153Lievegem16427.3506,0
154Jette32554.3905,98
155Boechout8414.0845,96
156Wasseiges193.1875,96
157Westerlo15325.6915,96
158Waregem24040.4365,94
159Hulshout6310.6345,92
160Gingelom528.7885,92
161Ronse16327.5775,91
162Ans17229.1105,91
163Staden6911.6965,9
164Wommelgem8013.5645,9
165Wichelen7112.0505,89
166Brakel8915.1275,88
167Esneux7512.7945,86
168Trois-Ponts152.5665,85
169Fontaine-l'Evêque10517.9855,84
170Aubel254.2885,83
171Oudergem20835.6985,83
172Vorselaar478.0795,82
173Nijvel17129.4295,81
174Saint-Ghislain13823.7565,81
175Grâce-Hollogne13623.4165,81
176Welkenraedt6110.5215,8
177Beaumont417.0965,78
178Beerse10818.7105,77
179Oupeye14925.8465,76
180Aalst52892.1315,73
181Faimes244.1925,73
182Viroinval325.6165,7
183Sint-Truiden23741.7435,68
184La Roche-en-Ardenne234.0675,66
185Wielsbeke5810.2565,66
186Lo-Reninge183.1835,66
187Fosses-la-Ville5910.4365,65
188Anzegem8615.2465,64
189Saint-Hubert325.6915,62
190Terhulpen427.4825,61
191Vielsalm447.8535,6
192Sint-Agatha-Berchem14425.8035,58
193Herenthout539.5045,58
194Eeklo12622.7335,54
195Boussu11320.4015,54
196Lint478.4995,53
197Hooglede5710.3125,53
198Dendermonde26247.5395,51
199Genepiën8916.1605,51
200Sint-Joost-ten-Node15027.2585,5
201Oudenburg5610.2315,47
202Borgworm8415.3665,47
203Beernem8916.3185,45
204Donceel173.1285,43
205Oerle224.0625,42
206Zwevegem14025.8705,41
207Lessen10218.8535,41
208Maasmechelen21940.4865,41
209Damme6111.2785,41
210Haaltert10519.5175,38
211Lobbes325.9585,37
212Herzele10319.1795,37
213Aalter16029.8305,36
214Beloeil7614.2325,34
215Eupen10720.0535,34
216Kapellen14927.9765,33
217Fleurus12222.9225,32
218Musson254.7085,31
219Hamoir203.7765,3
220Harelbeke16030.3115,28
221Lierneux193.6115,26
222Lede10219.4255,25
223Juprelle529.9065,25
224Duffel9518.1005,25
225Ferrières275.1565,24
226Bree9017.2105,23
227Herstal21340.8345,22
228Rouvroy112.1115,21
229Kasterlee10319.8025,2
230Alken6211.9375,19
231Fléron8516.3745,19
232Schaarbeek673129.7755,19
233Vorst30358.6755,16
234Genk35168.0585,16
235Aubange9217.8715,15
236Marche-en-Famenne9217.9465,13
237Walcourt9418.3535,12
238Tubeke14728.7165,12
239Soumagne8817.2655,1
240Pecq305.8995,09
241Blégny6913.5795,08
242Dalhem397.7115,06
243Torhout10721.1595,06
244Berlare7815.4255,06
245Farciennes5811.4715,06
246Modave214.1695,04
247Comblain-au-Pont275.3665,03
248Zwalm428.3485,03
249Libin275.3675,03
250Neufchâteau428.3505,03
251Saint-Georges-sur-Meuse367.1845,01
252Brasschaat19238.4165,0
253Assenede7314.6174,99
254Putte9519.0914,98
255Deinze22946.0264,98
256Villers-la-Ville5511.0594,97
257Koekelberg11422.9794,96
258Wetteren13326.9264,94
259Boom9719.6994,92
260Ichtegem7214.6224,92
261Brunehaut408.1294,92
262Bilzen-Hoeselt21143.0524,9
263Zuienkerke132.6574,89
264Brecht15030.6644,89
265Maldegem12124.8834,86
266Baelen224.5294,86
267Somme-Leuze306.1914,85
268Thimister-Clermont275.5844,84
269Ganshoren12425.6934,83
270Bastenaken10120.9404,82
271Plombières5210.8144,81
272Erquelinnes489.9834,81
273Stekene9519.7674,81
274Chapelle-lez-Herlaimont7215.0304,79
275Diksmuide8317.3374,79
276Lontzen296.0924,76
277Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht41887.9274,75
278Opzullik408.4224,75
279Vleteren173.5834,74
280Ingelmunster5511.5974,74
281Bernissart5611.8944,71
282Chaumont-Gistoux5611.8944,71
283Ranst9319.7554,71
284Pelt16334.6354,71
285Lille8017.1304,67
286Herselt6914.8294,65
287Gembloux12326.5504,63
288Mettet6313.6134,63
289Cerfontaine234.9894,61
290Ninove18740.5804,61
291Riemst7816.9384,61
292Erpe-Mere9721.1174,59
293Herbeumont81.7434,59
294As388.2984,58
295Sint-Niklaas37882.6614,57
296Temse14431.6134,56
297Zele9821.5214,55
298Puurs-Sint-Amands12327.0664,54
299Binche15333.7844,53
300Dentergem398.6734,5
301Frameries9721.6304,48
302Geer163.5714,48
303Hamme11525.7064,47
304Sainte-Ode122.6874,47
305Héron255.5994,47
306Zonnebeke5712.7694,46
307Durbuy5111.5114,43
308Houthalen-Helchteren13730.9454,43
309Nazareth-De Pinte10423.5744,41
310Rumst6915.6924,4
311Stavelot327.2794,4
312Trooz368.2004,39
313Namen504115.0294,38
314Nassogne255.7164,37
315Ciney7517.2204,36
316Etalle266.0354,31
317Lochristi13330.9164,3
318Profondeville5312.3224,3
319Gesves327.4454,3
320Sambreville12328.6384,29
321Gistel5212.1174,29
322Houthulst4510.5254,28
323Lendelede255.8494,27
324Willebroek12228.6204,26
325Maaseik11025.8284,26
326Kruisem6816.0064,25
327Malle6916.2484,25
328Zandhoven5713.4234,25
329Bornem9422.2324,23
330Kluisbergen296.8694,22
331Jalhay378.7704,22
332Amay6114.4944,21
333Rebecq4711.1854,2
334Ramillies286.7104,17
335Perwijs419.8444,16
336Paliseul235.5304,16
337Ohey225.3164,14
338Tintigny194.5934,14
339Wortegem-Petegem276.5454,13
340Saint-Nicolas10124.5174,12
341Hoei9021.8504,12
342Lommel14535.2084,12
343Stabroek7818.9704,11
344Hélécine163.8944,11
345Oudsbergen9823.8714,11
346Oostkamp9924.1424,1
347Schilde8420.5084,1
348Nieuwerkerken307.3284,09
349Koekelare368.8014,09
350Gedinne194.6614,08
351Sint-Gillis-Waas8220.1394,07
352Kaprijke276.6384,07
353Evere18645.8924,05
354Verviers22756.1274,04
355Chaudfontaine8320.5234,04
356Limburg235.6894,04
357Kasteelbrakel4310.6384,04
358Zoersel9222.7704,04
359Waasmunster4611.3954,04
360Bocholt5613.8754,04
361Flémalle10927.0454,03
362Stoumont133.2334,02
363Colfontaine8320.8133,99
364Remicourt246.0233,98
365Gavere5313.3533,97
366Weismes307.5603,97
367Maarkedal256.3203,96
368Geldenaken5914.9353,95
369Anderlues5112.9553,94
370Graven5514.0143,92
371Beyne-Heusay4711.9773,92
372Laarne4912.4963,92
373Hamont-Achel5714.5683,91
374Langemark-Poelkapelle328.2023,9
375Rijkevorsel4912.5603,9
376Komen-Waasten7118.3373,87
377Bevekom287.2423,87
378Verlaine174.4143,85
379Aiseau-Presles4210.9563,83
380Seraing24664.6093,81
381Sint-Martens-Latem318.1493,8
382Kortemark4912.8823,8
383Yvoir359.2103,8
384Aywaille4912.9693,78
385Estinnes307.9473,78
386Bonheiden5915.6413,77
387Zedelgem8923.6353,77
388Hamois287.4383,76
389Sprimont5715.1713,76
390Sint-Laureins266.9413,75
391Itter266.9633,73
392Manhay143.7623,72
393Messancy328.6273,71
394Merksplas338.9213,7
395Kinrooi4612.5273,67
396Gouvy205.4523,67
397Buggenhout5515.0793,65
398Deerlijk4612.6903,62
399Alveringem184.9663,62
400Hoogstraten8122.4033,62
401Heuvelland298.0213,62
402Sint-Katelijne-Waver7921.9173,6
403Sint-Lambrechts-Woluwe21960.9563,59
404Dessel3610.0763,57
405Anthisnes154.2043,57
406Bouillon195.3513,55
407Berloz123.3943,54
408Fexhe-le-Haut-Clocher123.3993,53
409Orp-Jauche329.0923,52
410Vloesberg123.4413,49
411Eghezée5916.9543,48
412Havelange195.4613,48
413Hemiksem4312.4283,46
414Sombreffe298.3843,46
415Quévy288.1943,42
416Saint-Léger133.8093,41
417Marchin195.6363,37
418Beauraing329.4963,37
419Crisnée123.5733,36
420Incourt195.6583,36
421Destelbergen6419.0883,35
422Kelmis3811.3383,35
423Estaimpuis3610.8783,31
424Theux4012.1443,29
425Niel3611.0323,26
426Lijsem113.3753,26
427Braives216.4763,24
428Anhée237.1093,24
429Tinlot92.7823,24
430La Louvière26481.6743,23
431Merelbeke-Melle12037.3693,21
432Ouffet92.8223,19
433Bièvre113.4673,17
434Heers247.5743,17
435Engis206.3913,13
436Nandrin185.7553,13
437Wellin103.2073,12
438Onhaye103.2433,08
439Arendonk4113.3233,08
440Wanze4314.0053,07
441Momignies165.2133,07
442Andenne8628.2313,05
443Sint-Pieters-Woluwe12942.5493,03
444Dison4615.2263,02
445Jurbeke3210.9122,93
446Merbes-le-Château124.1372,9
447Habay258.6682,88
448Schelle258.6822,88
449Houyet155.2152,88
450Assesse217.3432,86
451Elzele175.9482,86
452Rumes155.3452,81
453Fauvillers72.5122,79
454La Bruyère269.3972,77
455Vresse-sur-Semois72.5492,75
456Vaux-sur-Sûre176.3522,68
457Pepinster249.2942,58
458Brugelette103.8782,58
459Dinant3313.2612,49
460Lierde176.8582,48
461Edingen3614.5672,47
462Hastière156.0812,47
463Dilsen-Stokkem5221.4862,42
464Tongeren-Borgloon10643.9802,41
465Léglise145.8682,39
466Lebbeke4820.2982,36
467Lens114.6772,35
468Villers-le-Bouillet166.8692,33
469Nijlen5423.7472,27
470Celles135.7752,25
471Chièvres167.1452,24
472Berlaar2712.1152,23
473Zulte3616.2332,22
474Oosterzele3114.0882,2
475Raeren2411.1852,15
476Daverdisse31.4162,12
477Neupré219.9522,11
478Mol7538.7011,94
479Balen4523.7771,89
480Mesen21.0711,87
481Ravels2915.7121,85
482Erezée63.3561,79
483Wellen137.4791,74
484Houffalize95.3361,69
485Heusden-Zolder5134.9851,46
486Bütgenbach85.5861,43
487Baarle-Hertog43.0831,3
488Sankt Vith1310.1801,28
489Burg-Reuland53.9621,26
490Fernelmont108.1751,22
491Voeren54.4121,13
492Büllingen65.5331,08
493Martelange22.1240,94
494Retie1111.9950,92
495Amel55.6080,89
496Attert55.7880,86
497Tellin22.5190,79
498Mont-de-l'Enclus33.8380,78
-Aarschot-31.514-
-Affligem-13.770-
-Asse-35.882-
-Beersel-26.593-
-Begijnendijk-10.642-
-Bekkevoort-6.922-
-Bertem-10.342-
-Bierbeek-10.778-
-Biévène-2.266-
-Boortmeerbeek-13.400-
-Boutersem-8.709-
-Diest-25.141-
-Dilbeek-45.069-
-Drogenbos-6.040-
-Geetbets-6.342-
-Glabbeek-5.449-
-Grimbergen-40.062-
-Haacht-15.671-
-Halle-42.884-
-Herent-23.081-
-Hoegaarden-6.963-
-Hoeilaart-11.565-
-Holsbeek-10.234-
-Huldenberg-10.071-
-Kampenhout-12.606-
-Kapelle-op-den-Bos-9.806-
-Keerbergen-13.355-
-Kortenaken-7.984-
-Kortenberg-21.386-
-Kraainem-13.940-
-Landen-16.375-
-Lennik-9.481-
-Leuven-104.906-
-Liedekerke-14.155-
-Linkebeek-4.646-
-Linter-7.354-
-Londerzeel-19.491-
-Lubbeek-15.236-
-Machelen-16.784-
-Meise-20.392-
-Meix-devant-Virton-2.849-
-Merchtem-18.361-
-Opwijk-15.006-
-Oud-Heverlee-11.406-
-Oud-Turnhout-15.045-
-Overijse-26.250-
-Pajottegem-25.287-
-Pepingen-4.564-
-Pont-à-Celles-17.662-
-Rhode-Saint-Genèse-18.700-
-Roosdaal-12.021-
-Rotselaar-17.689-
-Scherpenheuvel-Zichem-24.200-
-Sint-Pieters-Leeuw-36.732-
-Steenokkerzeel-12.727-
-Ternat-16.691-
-Tervuren-23.246-
-Tielt-Winge-11.568-
-Tienen-36.890-
-Tremelo-15.418-
-Vilvoorde-48.040-
-Wemmel-18.292-
-Wezembeek-Oppem-14.760-
-Zaventem-37.271-
-Zemst-23.369-
-Zoutleeuw-8.766-

Leeswijzer

  • Cijfer = geregistreerde feiten (BIPOL-jaarreeks, federale politie) ÷ bevolking op 1 januari 2025 (Statbel) × 1 000. De rang (1 = hoogste waarde) geldt voor de gekleurde gemeenten.
  • Standaard zijn alle gemeenten gekleurd (drempel 0) voor een volledige kaart. Zoals bij de Rangschikkingen kunnen gemeenten onder 20 000, 50 000 of 100 000 inwoners grijs worden gemaakt: in kleine gemeenten volstaan enkele feiten om het cijfer sterk te doen stijgen.
  • Arcering: geen gegevens. Vlaams-Brabant, Oud-Turnhout, Pont-à-Celles en Meix-devant-Virton ontbreken in het bulletin van het 4e kwartaal 2025: hun cijfers komen uit oudere gearchiveerde bulletins, zonder 2025 (Pont-à-Celles stopt in 2022, Meix-devant-Virton in 2023). Tessenderlo-Ham (fusie 2025) heeft een verborgen reeks. 2025 is voorlopig (eerste publicatie, later opwaarts herzien).
  • Grenzen: Statbel, statistische sectoren op 1 januari 2025 (565 gemeenten, fusies van 2025 inbegrepen), gegroepeerd per gemeente en vereenvoudigd; bestand gehost op deze site. De in 2025 gefuseerde gemeenten worden in hun grenzen van 2025 getoond.

Rangschikkingen · Methodologie